Nápad pre Západ

18.11.2019

Zapojila som sa do aktivity košickej mestskej časti Západ, ktorá sa volá Nápad pre Západ. Cieľom projektu je "vypočuť hlas občana" a nechať ho rozhodovať a tak realizovať projekty prospešné pre ostatných obyvateľov, ktoré navrhli samotní obyvatelia.

www.napadprezapad.hlasobcanov.sk

A tak som v časovej lehote prostredníctvom elektronického formulára podala 2, na seba naväzujúce, nápady na projekty občianskej infraštruktúry , ktoré som "umiestnila" do lokality na Luniku IV. Je to lokalita medzi ulicou Markušova a Uherova. Kedysi tam roky slúžilo detské ihrisko,ale posledné roky je tam iba jeho pozostatok vo forme zanedbaného pieskoviska.

Po podaní prešli projekty kontrolou na úrade MČ a dnes som bola pozvaná, spolu s ďalšími obyvateľmi predkladateľmi, na verejnú prezentáciu všetkých projektov obyvateľov v budove Miestneho úradu MČ Západ v sobášnej sieni.

Môj návrh do predmetnej lokality počíta s moderným detským ihriskom, ktoré by však nebolo iba obyčajným " žihadielkom z Lidl", ale malo by zakomponované aj hracie prvky pre deti so zdravotným postihnutím a bolo by riešené v úrovni bezbariérovosti. Tak napríklad by tam bolo vyvýšené pieskovisko, alebo bezbariérová trampolína, či sieťová hojdačka... navrhla som klasické hojdačky, šmýkalku či ping pongové stoly ako aj besiedku na posedenie či hru. Samozrejmosťou by boli lavičky, odpadkové koše, oplotenie pieskoviska a jeho ochrana existujúcou zeleňou či plachtami... prístup je zabezpečený existujúcimi chodníkmi a celý priestor ihriska môže byť na piesku a s bezpečnou gumenou dlažbou. Prvky môžu byť vzájomne oddelené trvalkami, napr.živým plotom z ibišteka.

Druhý návrh vlastne naväzuje na toto detské ihrisko a je to Fit park s modernými kovovými prvkami, ktoré sú hitom nielen medzi staršou mládežou ale dokonca i medzi seniormi a je využiteľný za každého počasia.

Snažila som sa vlastne vytvoriť areál oddychu, relaxu a stretávok pre celú rodinu v pokojnej atmosfére, ktorú táto lokalita na Luniku IV ponúka.

Ja som vďačná za príležitosť zapojiť sa do projektu MČ. Teraz bude už len na obyvateľoch komu dajú svoj hlas pri rozhodovaní. Držím palce všetkým sedemnástim projektom a budem sa tešiť, ak sa moje nápady zapáčia.  

Lokalita a inspirácie


Vizualizácia detského ihriska

Vytvorte si webové stránky zdarma!